• …to děláme?

Vidíme potenciál v elektromobilitě a rádi bychom dali šanci všem, co do toho půjdou s námi. My jsme svou využili a teď dáváme možnost i Vám, jak za minimum financí jezdit na kvalitním elektrokole.

  • …zrovna 100 kol?

Odpověď je jednodušší než to vypadá. Do kontejneru se vejde přesně 96 kol. Při tomto naplnění dosáhneme na nejvyšší efektivitu logistických nákladů. Což je jeden z celé mozaiky optimalizací, abychom mohli nabídnout unikátní cenu. Dobrá, není jich přímo 100, ale tato číslovka je hezčí než 96:)

  • …zrovna tato elektrokola?

Na prototypech jsme si ozkoušeli, že jsme vybrali vhodné komponenty a najezdili jsme stovky kilometrů bez jediné závady. Věříme jim a víme, že jsou kvalitní.

  • …za tuto nízkou cenu?

Myslíme si, že doba, kdy musela být elektrokola prodávána za desítky tisíc je na hraně svého konce. Dříve také stály mobilní telefony desítky tisíc a po pár letech klesla cena na dnešních pár tisíc. Celý tento projekt neděláme s nulovým ziskem, ale rozhodně ne s marží stovek procent. Když byste si chtěli pořídit podobná kola v podobné sestavě a kvalitně, s vysokou pravděpodobností se bude cena pohybovat kolem 35 – 50 tisíc korun.

  • …z Číny?

Ač nám to radost nedělá a rádi bychom viděli podíl české výroby jinak, tak v Číně (všeobecně v Asii) se vyrábí téměř 90 % toho, co máte v domácnosti nebo nosíte na sobě. A toto platí i u kol všeobecně. Všimli jste si, že třeba u českých značek není uvedeno „Vyrobeno v ČR“, ale „Navrženo v ČR“? Většina komponent na kola se vyrábí v Číně. Čínu už pár let nelze považovat za nekvalitní výrobce – viz. třeba mobilní telefony. Stále lze v Číně narazit na mnoho nekvalitních výrobců, ale čím dál více na výrobce kvalitní.

  • …ne větší výkon kola?

Elektrokola jsme navrhli s ohledem na provoz na veřejných komunikacích. Legislativa EU nám nařizuje, že výkon motoru nesmí přesáhnout 250 W a rychlost 25 km/h, aby šlo kolo legálně provozovat na pozemních komunikacích. Ale nebojte, rychlost 25 km/h je ve většině případech zcela dostatečná a výkon motoru je rovněž dostatečný pro jízdu do kopce.

  • …HitHit?

HitHit je největší CrowdFundingovou plaformou v ČR a je zde velký potenciál celý projekt úspěšně realizovat. A další nemalý důvod je, že jsme si s lidmi z HitHitu padli do oka a spolupráce nás baví.