Celý proces se skládá z několika ucelených dílků. První a ten nejdůležitější jste Vy. Bez Vaší podpory na HitHitu to nepůjde. A my věříme, že díky Vám se to podaří nám všem. Tento projekt je vlastně takovou obdobou hromadného nakupování, avšak v odvětví, kde to není zcela běžné. Prodeje kol každoročně rostou v řádu procent a u elektrokol je toto číslo ještě výrazně vyšší. Většina kol, která se do Evropy doveze, pochází z Číny. My se tím netajíme, protože ty naše také. Doby, kdy čínské výrobky byly spíše k smíchu, jsou ty tam. Věděli jste například, že Čína představila první dron na světě, který může dopravovat lidi? A že ho vyvinuli sami?

Osobně jsem pracovně v Číně strávil pár let a měl tak možnost sledovat, kam se jejich výrobky za těch pár let dostaly. Zde jsem právě nasbíral i potřebné zkušenosti, díky kterým spouštíme tento projekt. Nechci na těchto stránkách odhalovat celou kuchařku, ale důvěra je důležitá a nebuduje se snadno. Celý tento projekt je unikátní v tom, že je hlavně první takto realizovaný. Hodnota projektu činí téměř 2.500.000 Kč, což je na české crowd-fundingové poměry velká částka. Uspějeme-li společně, budu mít z toho osobně velkou radost.

Jaké jsou milníky?

 1. Úspěch HitHit kampaně
 2. Uhrazení zálohy na zahájení výroby elektrokol
 3. Kvalitativní kontrola a přejímka
 4. Import elektrokol do ČR
 5. Případná předmontáž a dovoz elektrokol k Vám

Úspěch HitHit kampaně

Alfa omega celého projektu. Bude-li úspěšný, tak na konci budete vy, šťastní a spokojení majitelé.

Uhrazení zálohy na zahájení výroby elektrokol

Po obdržení platby ze strany HitHitu provedeme rychle úhradu zálohové platby výrobci elektrokol v Číně, který zahájí vlastní výrobu. Ta potrvá zhruba dva měsíce a bude zakončena přípravou pro provedení kvantitativní, a hlavně kvalitativní přejímky. Kola zkontrolujeme, zda vše funguje tak, jak od kola očekáváme. Výrobu zajišťuje výrobní závod v provincii Changzhou v Číně. Jedná se o certifikovaného výrobce, jehož společnost vyrábí kola pro několik světově známých značek. Výrobní závod je certifikován renomovanou italskou společností Ente Certificazione Macchine. Celková kvalita je potvrzena těmito certifikáty:

 • EN ISO 12100:2010
 • EN 60204-1:2006 + A1:2009 + AC:2010
 • EN 15194:2009 + A1:2011
 • EN 14764:2005 + AC:2006

Elektrokola jsou v souladu s nařízením Evropské komise a v souladu s legislativou Evropské unie:

 • 2006/42/EC
 • 2014/35/EC
 • 2014/30/EU

Elektrokola disponují prohlášením o shodě CE.

Kvalitativní kontrola a přejímka

Kontrola bude sestávat z:

 • Kontrola dotažení šroubových spojů
 • Kontrola seřízení a hladkého řazení
 • Kontrola nastavení vidlice Suntour
 • Kontrola funkčnosti motoru a maximálního výkonu motoru
 • Kontrola zobrazovací jednotky
 • Kontrola kvality laku
 • Rozměrová kontrola
 • Kontrola zabalení před expedicí

Celá kontrola potrvá několik dní a před expedicí musí být splněny všechny kvalitativní a kvantitativní požadavky.

I ty můžeš mít elektorkolo!

Přidej se k nám.
Společně spustíme malou revoluci.

Import elektrokol do ČR

Po provedení přejímky bude zahájena importní část, která sestává z naložení elektrokol zabalených v transportních obalech do připraveného kontejneru. Jelikož se spolu s elektrokoly dopravují i baterie, je celý proces komplikovanější. Baterie jsou nebezpečným zbožím ve smyslu importu do zemí EU. Dokumenty potřebné pro dovoz máme zajištěny. Doprava bude multimodální, tedy za pomoci několika prostředků. Z výrobního závodu budou kola dopravena vlakem nebo kamionem do námořního přístavu v Číně, odkud poplují buď do Hamburku nebo Nizozemí, odkud budou dopravena kamionem do Prahy. Celý tento proces by neměl trvat déle než 3 týdny, avšak je zde riziko neočekávatelného zdržení na celním úřadě, aby mohla být elektrokola propuštěna. Věříme, že díky jarnímu počasí bude riziko zpoždění samotné dopravy minimální. Elektrokola budou dodána do našeho skladu v Praze.

Případná předmontáž a dovoz elektrokol k Vám

Elektrokola jsou dodána v přepravním balení ve tvaru krabice. Po vybalení je nutné přišroubovat řídítka a šlapky. Jedná se o zcela jednoduché úkony, které zvládne každý průměrně zdatný jedinec. A my věříme, že jste nadprůměrně zdatní 🙂 Elektrokola si buď budete moci vyzvednout u nás v Praze nebo Vám budou dodány přepravní společností. V případě přepravní společnosti nelze poslat kolo sestavené a finální montáž si snadno provedete doma.

Součástí balení bude i český návod, ve kterém naleznete podstatné informace. Je rovněž vhodné, aby první nabíjení baterie proběhlo do 100 % kapacity (na nabíječce svítí zelená LED).

Rozměry a hmotnost

Rozměry přerpavního balení:

145 x 20 x 80 cm

Materiál: karton + fixační pásky

Hmotnost: 32 kg